Elegancko-sportowe zegareki Festina

28 kwietnia 2018
zegarek festina F16863-1

Festina to producent zegarków, który od początku działania był związany ze sportem. Kolarska grupa Festina od 1989 odnosi sukcesy w kolarstwie. Firma jest także sponsorem największych imprez kolarskich świata. Logo producenta można zobaczyć w czasie największych wyścigów jak  Tour de France i Tour de Pologne. Zegarki Festina inspirowane są tą i innymi dyscyplinami sportu oraz osiągnięciami sportowców.  Charakteryzuje je mocna męska stylistyka, a jedną z najbardziej znanych serii zegarków Festina jest kolekcja Festina Chrono Bike.

Jednym z największych wyzwań, stojących przed firmami, które zajmują się produkcją zegarków, jest stworzenie modelu sportowego, jednocześnie pasującego do bardziej eleganckiego stroju. Festina podjęła to wyzwanie i stworzyła modele zegarków, które cechują się dużą wszechstronnością i są wyposażone w funkcję zaawansowanego stopera.

 

Zegarek Festina F16863-1 to kwarcowy zegarek na skórzanym pasku, wyposażony w tarczę koloru różowego złota. Komponuje się ona fantastycznie z matową kopertą w czekoladowych odcieniach i brązowym paskiem. Nie wszystkie zegarki z chronografem pasują do eleganckiego stroju, jednak nie można tego powiedzieć o nowej Festinie – dzięki stonowanej stylistyce, teksturowanej tarczy i złotym indeksom, zegarek prezentuje się świetnie nawet z eleganckim garniturem. Można go używać jak zegarek na co dzień, zegarek do pracy, uprawiania sportu, jak i do bardziej wyjściowego stroju. Inna wersja kolorystyczna to model F16861-1. Ma on dwukolorową kopertę (czerń i różowe złoto). Z tyłu zegarka znajduje się zakręcany dekielek, który zapobiega przedostaniu się wody do wnętrza zegarka.

Zegarek Festina F16856-1 to nieco inna propozycja. Ten zegarek nosi się na eleganckiej bransolecie bikolor. Zegarek posiada srebrną tarczę o delikatnej fakturze oraz złote wskazówki i indeksy pokryte warstwą Neobrite. Czerń skontrastowano ze złotymi wstawkami, uzyskanymi metodą PVD. W tym modelu także znajdziemy chronograf, który uruchamiamy za pomocą niewielkich przycisków z prawej strony koperty. Tarcze stopera są obramowane okręgami z różowego złota, dzięki czemu ładnie komponują się z całością. Bransoleta tego zegarka jest zapinana na przycisk, co znacznie ułatwia zakładanie i zdejmowanie zegarka. Zegarek, mimo dodatkowych funkcji, ma jedynie 1 cm grubości,

Wszystkie trzy wspomniane zegarki Festina wyróżniają się świetnym wyprofilowaniem koperty oraz wysmakowaną kolorystyką. Dzięki tym cechom, można je bez obawy zakwalifikować jako zegarki eleganckie.

Jeśli szukamy natomiast zegarka z mocniejszym akcentem sportowym, ciekawą propozycją jest model F16900-1. Posiada on bezel z wygrawerowanymi oznaczeniami tachymetru, czarną tarczę, na której nałożono kontrastowe indeksy z różowego złota, oraz niestandardowe okno wskazania daty i niespotykany pasek. Ten męski zegarek będzie wyróżniał się dużą, sygnowaną koronką i wyraźniej zaznaczonymi przyciskami do obsługi stopera. Stoper może odmierzać czas przez godzinę (w poprzednich modelach, przez 30 minut). Ten model zwróci uwagę dzięki większym rozmiarom oraz połączeniu sportowego charakteru z eleganckim lookiem.

Wszelkie informacje oraz zdjęcia opisanych zegarków Festina pochodzą ze strony: https://www.zegarek.net/zegarki/festina/index.html

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply