Sportowa kolekcja Festina Chronograf

17 marca 2018
Festina Chronograf F16576-2

Festina Chronograf to, jak zresztą nazwa wskazuje, seria zegarków sportowych wyposażonych w chronograf. Dzięki tej przydatnej funkcji nawet na zwykłym analogowym zegarku dokonywać można skomplikowanych pomiarów. Kolekcja Chronograf wyróżnia się prostą, kwadratową kopertą, która nadaje zegarkowi nowoczesny, sportowy charakter.

W kolekcji tej modeli do wyboru jest kilkadziesiąt. Różnią się kolorami, kształtami kopert, umieszczeniem na pasku lub bransolecie. W tej bogatej ofercie niemal każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Jako reprezentatywny przykład wybrałam pierwszy z brzegu model Festina 16286-1. Zegarek ten składa się z klasycznej stalowej bransolety i dużej okrągłej koperty, w której umieszczony jest mechanizm kwarcowy. Czerpiąc energię z baterii zapewnia on długotrwałe precyzyjne działanie z granicą błędu oscylującą w okolicy 10 sekund w skali miesiąca. Na dużej białej tarczy ozdobionej niebieskimi, słupkowymi oznaczeniami poza chronografem umieszczono jeszcze przydatny datownik, który w formie cyfr zmieniających się w okienku ukazuje kolejne dni miesiąca. W zestawie z zegarkiem występuje skórzany pasek, który może być stosowany zamiennie ze stalową bransoletą. Pokrywające tarczę specjalnie utwardzone szkiełko mineralne zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i zalaniem. Producent daje aż pięcioletnią gwarancję na jego rozbicie. Dzięki wodoszczelności na poziomie 10ATM w zegarku można swobodnie pływać oraz nurkować na niskich głębokościach.

Zapewne niewiele osób potrafi praktycznie wykorzystać możliwości chronografu. Jeżeli jednak wśród czytających ten tekst pojawił się ktoś, kto to potrafi, zachęcam go do zapoznania się z cała kolekcją Chronograf marki Festina.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply