Festina Gold Nîmes F0435

29 stycznia 2018

Nîmes to średniej wielkości miasto leżące na południu Francji, tuż przy osławionym Lazurowym Wybrzeżu. Być może to właśnie wakacyjny klimat Saint-Tropez i Cannes, a może po prostu stereotyp pochwalający francuski wysublimowany gust sprawił, że szwajcarska marka Festina nazwą tego właśnie miejsca ochrzciła jedną z drogocennych serii w kolekcji Festina Gold.

Festina F0435 to delikatny, kobiecy zegarek wykonany z 18karatowego złota. Ozdobna bransoleta oraz nieduża, kwadratowa koperta nadają zegarkowi wysublimowany, ekskluzywny charakter. Biała, przejrzysta tarcza ozdobiona czarnymi cyframi rzymskimi idealnie kontrastuje z otaczającym ją zlotem. Szkiełko szafirowe pokrywające tarczę ochrania ją przed uszkodzeniami i zalaniem. Jednocześnie materiał ten jest bardzo wytrzymały i elastyczny, co redukuje ryzyko powstawania nieestetycznych, szpecących tarczę pęknięć i zarysowań. Sercem modelu jest popularny, sprawdzony mechanizm kwarcowy, który działając we współpracy z baterią gwarantuje precyzyjne odmierzanie czasu. Zegarek ten oczywiście nie jest przeznaczony do pływania lub nurkowania, jednak wodoszczelność na poziomie 30m. zapewnia mu bezpieczeństwo przed lekkimi zachlapaniami.

W kolekcji Festina Gold Nîmes odnaleźć można wiele podobnych propozycji różniących się między sobą formą, ilością ozdób lub dodatkiem kamieni szlachetnych. Choć gdy spoglądam na nie nie przychodzą mi na myśl gorące piaski Lazurowego Wybrzeża, może Szwajcarzy mają co do tego inne skojarzenia. Bez dwóch zdań zegarki te warte są uwagi, chociażby ze względu na swój atrakcyjny wygląd, połączony ze świetną technologią.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply