Festina Nine F16189-6

5 lutego 2018
Festina Nine F16189-6

Kolekcja Nine szwajcarskiej marki Festina to zbiór oryginalnych, ciekawie zaprojektowanych czasomierzy dla osób nowoczesnych, oczekujących od zegarka oprócz atrakcyjnego wyglądu także wygody użytkowania. Tym, co odróżnia produkty z tej kolekcji od pozostałych modeli Festiny jest podłużna, prostokątna koperta, która nadaje zegarkom nowoczesny i stylowy wygląd.

Wśród propozycji z kolekcji Nine niemal każdy znajdzie coś w swoim guście. Są tu zegarki na eleganckich paskach skórzanych lub kolorowych, wykonanych z tworzywa sztucznego, a także klasyczne modele na bransoletach stalowych. O takim właśnie zegarku opowiem dalej, ponieważ wedle mojego subiektywnego spojrzenia, jest to najciekawsze propozycja z tej serii.

Festina F16189-6 to zegarek damski, którego podstawę tworzy elegancka bransoleta. Do wykonania jej oraz prostokątnej koperty zastosowano stal szlachetną, niepowodującą alergii i odporną na korozję. Jednak najważniejszym, najbardziej wyrazistym elementem zegarka jest jego tarcza. Widnieją na niej pomarańczowe cyfry umieszczone na czarnym tle. Takie połączenie kolorów ożywia cały zegarek, nadając mu atrakcyjny, dynamiczny charakter. Wskazówki wędrujące po tarczy są srebrne, dzięki czemu nie zlewają się z reszta tarczy, znacznie ułatwia odczytania godziny. Kolejnym elementem, jaki można znaleźć w tym modelu jest datownik pod postacią popularnego okienka, w którym ukazują się kolejne dni tygodnia.

Również od strony technicznej zegarek powiela najlepsze standardy marki Festina. Jego sercem jest mechanizm kwarcowy, który pobierając energię z baterii zapewnia precyzyjne odmierzanie czasu. Szkiełko mineralne ochrania tarczę przed uszkodzeniami. Wodoszczelność na poziomie 50m. zabezpiecza zegarek przed większymi nawet zachlapaniami.

Festina F16189-6 to tylko przykładowy model z kolekcji Nine. Całą znaleźć można w katalogach marki, do czego gorąco zachęcam wszystkich tych, którym spodobał się powyższy model.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply