Zegarek męski Festina F16282-9 w stylu retro

28 lutego 2018
Zegarek męski Festina F16282-9 w stylu retro

Modny ostatnimi czasy styl retro coraz częściej widoczny jest w zegarkowej modzie. Najwięksi światowi producenci wprowadzają swoje kolekcje zegarków w stylu retro, które na myśl przywodzą pierwsze zegarki na rękę powstające na przełomie XIX i XX wieku. Szwajcarska marka Festina także dorzuca swoje pięć groszy w tym temacie. Kolekcja Retro jako część kolekcji Trend odróżnia się spokojnymi, prostymi kształtami i kolorami określanymi jako barwy ziemi, czyli rozmaitymi, naturalnymi odcieniami brązów.

Jako godny przykład całej tej grupy wybrałam model Festina 16282-9. Zegarek ten składa się z miękkiego, skórzanego paska w kolorze ciemnego brązu oraz kwadratowej koperty wykonanej z antyalergicznej stali szlachetnej. Czarna tarcza rozjaśniona jest przez jasnopomarańczowe cyfry oraz elementy datownika. Multifunkcyjny datownik ukazuje, pod postacią małych tarcz umieszczonych na tarczy głównej aktualny miesiąc, dzień miesiąca i nazwę dnia tygodnia. Wystarczy raz tylko ustawić właściwą datę, a zegarek nigdy się nie pomyli.

Podstawą działania tego modelu jest mechanizm kwarcowy. Czerpiąc energię z baterii, napędza on wskazówki zapewniając bardzo wysoką precyzję w odmierzaniu czasu. Tarcza osłonięta jest przez wytrzymałe szkiełko mineralne, które dzięki odporności na pęknięcia i zarysowania, redukuje ryzyko powstawania nieestetycznych rys. Wodoszczelność na poziomie 50m. zabezpiecza zegarek przed większymi nawet zachlapaniami.

Styl retro, jak większość chwilowych trendów za jakiś czas zapewne odejdzie w niepamięć. Zegarki jednak pozostaną, a dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi i niezawodnemu szwajcarskiemu mechanizmowi, nadal będą mogły bardzo dobrze spełniać swoje zadanie.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply