Elegancki zegarek męski Festina F16294-4

2 kwietnia 2018
Zegarek Festina F16294-4 meski

Chronograf to dla wielu użytkowników zegarków podstawowa. Dla tych, którzy potrafią się nim posługiwać i mają realną potrzebę korzystania z niego, większość producentów przygotowała specjalne linie modeli wyposażonych w chronograf oraz inne przydatne funkcje. Także szwajcarska marka Festina ma swoją propozycję ciekawych zegarków z chronografem. By ją zaprezentować wybrałam model, który pomimo tych skomplikowanych funkcji, nadal wygląda jak bardzo elegancki, prosty męski zegarek.

Festina F16294-4 to model niekojarzący się w zasadzie ze skomplikowanymi zegarkami służącymi do dokonywania pomiarów. Jego podstawą jest prosta, prostokątna koperta wykonana ze stali szlachetnej. Dzięki kontrastowi, na jasnej kwadratowej tarczy doskonale widoczne są czarne cyfry i wskazówki. Na samym dole tarczy widnieją trzy tarcze chronografu. Ich czerwone wskazówki ożywiają tarczę, nadając jej bardziej dynamicznego charakteru. Całość zamyka brązowy pasek wykonany z miękkiej, naturalnej skóry, ozdobiony wyraźnymi, jasnymi przeszyciami i ciemnymi plamkami.

Sercem zegarka jest mechanizm kwarcowy. Współdziałając z regularnie wymienianą baterią zapewnia on wieloletnie dokładne odmierzanie czasu. Szkiełko mineralne ochraniające tarczę, doskonale zabezpiecza ją przed uszkodzeniami. Wyjątkowa twardość tego materiału redukuje możliwość powstawania zarysowań i pęknięć. Wodoszczelność na poziomie 50m. oznacza, że nie trzeba obawiać się tu przypadkowego zachlapania. W zegarku można bezpiecznie brać prysznic lub wykonywać codzienne czynności związane z wodą, jak choćby mycie naczyń.

Festina F16294-4 to ciekawe połączenie eleganckiego zegarka z możliwościami skomplikowanych modeli specjalizujących się w dokonywaniu pomiarów. Po dodaniu do tego świetnej szwajcarskiej technologii słusznie możemy spodziewać się produktu z najwyższej półki, a co równie ważne dostępnego w całkiem przystępnej cenie.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply