Zegarek Festina F16327-3 z kolekcji Milano

17 lutego 2018
Zegarek Festina F16327-3 z kolekcji Milano

Nie każda kobieta marzy o dużym, rzucającym się w oczy zegarku. Ozdoba tak ekscentryczna ściągać będzie bowiem spojrzenia obcych ludzi, wymaga dopasowania ubioru i innych dodatków, a przede wszystkim wyraża otwartą, pewną siebie osobowość, którą przecież nie wszystkie dysponujemy. Dziś zaprezentuje zegarek reprezentujący kolekcję Milano, która, jak mi się wydaje, przygotowana została z myślą o takich właśnie odważnych i lubiących się wyróżniać kobietach.

Festina F16327-3 to duży zegarek wykonany z pozłacanej stali szlachetnej. Najwyższej jakości stal zapobiega uczuleniom, jakie wywoływać mogą tańsze metale i jest odporna na korozję. Złocenie przy użyciu technologii PVD powala na dużo dłuższe utrzymywanie się warstwy złota niż nakładanie go tradycyjnymi metodami. Nieduża, prostokąta tarcza zegarka jest czarna i ozdobiona delikatnym deseniem cienkich pasków. Widnieją na niej jedynie złote wskazówki i słupki, dzięki czemu tarcza jest bardzo czytelna.

W zegarku zastosowano mechanizm kwarcowy napędzany baterią, który zapewnia długotrwałe, dokładne odmierzanie czasu. Szkiełko mineralne pokrywające tarcze zabezpiecza ją przed uszkodzeniami mechanicznymi i zalaniem. Jednocześnie szkło mineralne, jako materiał bardzo wytrzymały i elastyczny, jest wyjątkowo odporne na powstające często na powierzchni szkiełek zegarkowych pęknięcia i zarysowania.

Cała kolekcja Milano to bogactwo podobnych modeli w srebrnej lub złotej wersji kolorystycznej. Ich charakterystyczny wygląd może rzeczywiście przywodzić na myśl włoski Mediolan. Jeśli połączymy ten ekstrawagancki wygląd ze szwajcarską precyzja wykonania otrzymamy mieszankę godną z pewnością najwyższej uwagi.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply