Festina F16533-2 z elementami ceramiki

30 stycznia 2018
Festina F16533-2 z elementami ceramiki

Elementy ceramiczne stały się całkiem popularnym dodatkiem zdobiącym zegarki. Nic w tym dziwnego, ponieważ odpowiednio zastosowane mogą zdziałać cuda i tworzyć połączenia, górujące oryginalnością pomysłu, nad tradycyjnymi zegarkami z samej tylko stali. Również szwajcarscy producenci poszli tym tropem. Marka Festina także prezentuje kilka bardzo ciekawych modeli wykonanych z zastosowaniem ceramiki. Ja wybrałam srebrno czarny, kobiecy model F16533-2, który wyjątkowo pięknie prezentuje się na nadgarstku.

Zegarek ten składa się z bransolety w tradycyjnej formie, wykonanej ze stali w kolorze srebrnym. Została ona jednak wzbogacona czarnymi elementami ceramicznymi, które nadają całości zupełnie nowy, charakterystyczny wyraz. Okrągła, również stalowa koperta, ozdobiona została ceramiczną lunetą. Nieduża, okrągła tarcza także jest koloru czarnego. Znajdują się na niej trzy wskazówki oraz wyraźne, srebrne cyfrowe oznaczenia godziny dwunastej, trzeciej, szóstej oraz dziewiątej. Pozostałe godziny reprezentowane są przez białe słupki. Sprawia to, że tarcza jest bardzo przejrzysta i czytelna. Pokryta została specjalistycznym, bardzo twardym i wytrzymałym szkiełkiem mineralnym, dzięki któremu nie musimy obawiać się pęknięć ani zarysowań.

Zegarek działa dzięki zamontowanemu wewnątrz mechanizmowi kwarcowemu i baterii. Zapewnia on długotrwałe i dokładne odmierzanie czasu. Model ten jest wodoszczlny na poziomie do pięćdziesięciu metrów, nie jest to jednak produkt przeznaczony do użytkowania w wodzie.

Zegarek taki, jak ten, sprawdzi się dla spokojnej, zdecydowanej kobiety, stroniącej od jaskrawych kolorów i połyskliwych cyrkonii. Jego dość mroczny wygląd sprawi zapewne, że nie każdej pani przypadnie on do gustu. Jestem jednak pewna, że skromny i elegancki wygląd w połączeniu z pewnym, szwajcarskim mechanizmem, przysporzy mu wielu miłośniczek.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply