Tour de France Festina F16542-8

17 stycznia 2018
Tour de France Zegarek Festina F16542-8

Marka Festina znana jest między innymi ze swojej obecności podczas wyścigów Tour de France. Wyrobiwszy sobie dzięki temu światową renomę, producent ten nie mógł jednak spocząć na laurach. Podobnie jak w kolarskim wyścigu, konkurencja natychmiast wyprzedziłaby go i powrót do czołówki peletonu mogłoby być bardzo trudny. Dlatego też w kolekcji zatytułowanej Tour De France marka Festina przedstawia nowoczesne, świetnie zaprojektowane zegarki przeznaczone nie tylko dla zawodowych kolarzy.

Reprezentatywny dla całej tej sportowej serii model Festina F16542-8, to duży, męski zegarek zwracający uwagę ze względu na soczystą zieleń tarczy. Składa się on z tradycyjnie wyglądającej bransolety i okrągłej koperty. Oba te elementy wykonane zostały z wysokiej jakości stali szlachetnej, która nie podda się korozji i na długo zachowa elegancki, świeży wygląd. Okrągła tarcza tego modelu jest, jak już wspomniałam, intensywnie zielona. Ten rzadko spotykany w tego typu zegarkach kolor nadaje całości oryginalnego i dynamicznego charakteru. Na tarczy, poza tradycyjnym datownikiem w formie okienka, znaleźć możemy szereg przydatnych dla osób uprawiających sport funkcji. Model ten wyposażony został w precyzyjny chronograf, który zapewne niejeden raz sprawdzi się na treningach. Pokrycie wskazówek światłochłonną substancją Neobrite sprawia, że korzystać z niego można także w ciemności.

Podstawą tego zegarka jest mechanizm kwarcowy, który w połączeniu z baterią gwarantuje długotrwałe, dokładne odmierzanie czasu. Oryginalna tarcza osłonięta została twardym i elastycznym szkiełkiem mineralnym, które skutecznie zabezpiecza ją przed uszkodzeniami. Model ten jest wodoszczelny na poziomie do 10ATM, a dodatkowo dokręcany dekielek umożliwia swobodne korzystanie z niego także pod wodą.

Cała kolekcja Tour De France to zegarki idealne dla osób aktywnych, wykorzystujących bogate funkcje nowoczesnych czasomierzy podczas treningów. Jeżeli do tego wyróżniają się one tak atrakcyjnym, pomysłowym designem jak model Festina F16542-8, zasługują na największe uznanie.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply