Delikatny zegarek damski Festina F16549-4

14 marca 2018
Delikatny zegarek damski Festina F16549-4

Szwajcarska marka Festina to producent zegarków z doświadczeniem sięgającym początków XIX wieku. Choć dziś najbardziej znana jest z precyzyjnych zegarków przeznaczonych dla sportowców, piękne i delikatne zegarki biżuteryjne też nie są jej obce. Wśród damskich zegarków w kolekcji Classic znaleźć można wiele ciekawych modeli. Jednym z nich jest zegarek Festina F16549-4, skromny damski czasomierz w oryginalnym wydaniu.

Podstawą tego zegarka jest popularny mechanizm kwarcowy, który współdziałając z baterią zapewnia dokładne działanie przez wiele lat. Zegarek wykonany jest ze stali szlachetnej. Dzięki jej właściwościom antykorozyjnym i hipoalergicznym jest on bezpieczny w codziennym kontakcie ze skórą. Bransoleta ma rzadko spotykany kształt prostokątnych ogniw, które bezpośrednio łączą się z prostokątną kopertą o zaokrąglonych bokach. Tego samego kształtu tarcza wykonana jest w ciemnym kolorze o perłowym poblasku. Na niej zaznaczono jedynie godzinę 12 i 6, zaś pozostałe godziny oznaczono symbolicznie za pomocą srebrnych kuleczek. Poza logiem producenta na tarczy nie znajdziemy już żadnych innych elementów, dzięki czemu odczytanie godziny nie sprawia najmniejszego problemu. Szkiełko mineralne, które wykorzystane zostało do zakrycia tarczy, ochrania ją przed zalaniem i uszkodzeniami. Dzięki wyjątkowej twardości i elastyczności jest ono odporne na pęknięcia, a powstałe na nim ewentualne zadrapania łatwo dają się wypolerować.

Ładny i oryginalny wygląd tego zegarka połączony ze świetną, iście szwajcarską precyzją wykonania sprawia, że jest to obiekt wart wszelkiego zainteresowania. Z pewnością spodoba się on kobietom lubiącym podobne, skromne i delikatne dodatki.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply