Zegarek kieszonkowy Festina F4075-3

9 kwietnia 2018
Zegarek kieszonkowy Festina F4075-3

Moda jak wiadomo lubi powracać niespodziewanie. Często rzeczy, które były modne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat wcześniej, można wykorzystywać znów po lekkim “podrasowaniu”. Coraz częściej regułę tę można spotkać także w przypadku zegarków. Również w branży zegarkowej styl retro wciąż jest na czasie. Można przekonać się o tym przeglądając katalogi najpopularniejszych marek, lub patrząc na nadgarstki spieszących za trendami klientów. Jak jednak wiadomo, nie zawsze zegarek można było znaleźć na nadgarstku. Marka Festina odświeża więc zapomnianą już nieco kategorię zegarków kieszonkowych, identycznych z tymi, które zawieszane na łańcuszku noszą bohaterowie filmów, opowiadających o dawnych czasach.

Zegarek Festina Classic F4075-3 to taki właśnie, męski czasomierz, odnoszący się do dawnych czasów, gdy zegarki były rzadko spotykaną nowością. Tak jak dawne modele, tak i ten napędzany jest mechanizmem ręcznym, co oznacza konieczność regularnego nakręcania zegarka. Dla niektórych, w dobie zegarków na baterie lub samonakręcających się mechanizmów automatycznych, byłoby to uciążliwe. Jednak odpowiednie osoby odnajdą w tej czynności uspokajający, codzienny rytuał.

Podstawą zegarka jest duża, okrągła koperta wykonana ze stali nierdzewnej. W niej znajdziemy klasyczną, białą tarczę z czarnymi, cyfrowymi oznaczeniami godzin. Tarcza okryta jest wytrzymałym szkiełkiem mineralnym, które doskonale ochrania ją przed uszkodzeniami. Jednocześnie, dzięki dużej elastyczności jest ono odporne na zadrapania i pęknięcia. Całość zamykana jest eleganckim, stalowym wieczkiem.

Zegarek taki postrzegany może być jako niepraktyczny i niewygodny, jednak nie można zaprzeczyć, że posiada duszę, której brak nowoczesnym sportowym modelom. Jest to idealny prezent dla wyjątkowego, zapatrzonego w przeszłość mężczyzny lub atrakcyjny gadżet wspomagający inspirowaną dawnymi czasami stylizację.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply