Zegarek Festina Automatic F6749

16 kwietnia 2018
Zegarek Festina Automatic F6749

Niedawno dość głośno zrobiło się o ludziach, którzy całe swoje ciało wytatuowali na wzór wnętrza ludzkiego ciała. Tatuaże prezentujące kości, mięśnie i organy wewnętrzne to bez wątpienia oryginalny pomysł na ozdobę. Z zegarkami jest jednak łatwiej, ponieważ model można zbudować w ten sposób, by cały mechanizm działania widoczny był z zewnątrz. Taki własny pomysł przyświecał utworzeniu kolekcji Automatic, szwajcarskiej marki Festina.

Zegarki, jakie możemy w niej odnaleźć, oznaczone symbolicznym numerem 6749, to świetnie wykonane czasomierze o mechanizmie automatycznym. Nie potrzebują one baterii i regularnego nakręcania. Do napędzania wskazówek wykorzystywana jest energia kinetyczna wytwarzana przez ludzkie ciało. To właśnie działanie mechanizmu obserwować można bezpośrednio na tarczy, którą stanowi zwykłe, przezroczyste szkło. Na środku zamontowane są wskazówki, a cyfry umieszczono na wąskiej ramce umieszczonej tuż przy kopercie. W ten sposób cały środek tarczy jest pusty i umożliwia podglądanie mechanizmu przy pracy.

Całość zamykają eleganckie, skórzane paski w różnych wersjach kolorystycznych zależnie od modelu. Co oczywiste wykonane tak zegarki nie są stworzone do pływania lub nurkowania. Wodoszczelność na poziomie 3ATM gwarantuje im jednak bezpieczeństwo modelu przed lekkimi zachlapaniami.

Podglądanie działania mechanizmu zegarkowego to zdecydowanie łatwiejsze, a dla wielu też przyjemniejsze, zadanie niż oglądanie wnętrza ciała ludzkiego. Biorąc pod uwagę łatwość z jaką możemy to robić, zdecydowanie bardziej polecam zakup któregoś z zegarków Festina Automatic, nieoddawanie się w ręce tatuażysty.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply