Tytanowy zegarek Festina F8996 5

1 lutego 2018
zegarek męski festina titanium F8996-5

Coraz bardziej popularnym materiałem używanym przy produkcji zegarków jest tytan. Nic w tym dziwnego, bo tytan to metal idealne wręcz nadający się do kontaktu ze skórą. Nie powoduje on alergii, jest bardzo odporny na korozję oraz oddziaływanie czynników zewnętrznych. Większość wiodących marek wprowadza już swoje linie zegarków tytanowych. W tą samą stronę idzie też szwajcarska marka Festina, a jako przykład tytanowego produktu tej firmy zaprezentować można męski model Festina F8996_5.

Podstawą tego zegarka jest szeroka, mocna bransoleta w szarym kolorze tytanu. Okrągła koperta wykonana z tego samego materiału ochrania precyzyjny mechanizm kwarcowy napędzany baterią. Układ ten zapewnia bardzo dużą dokładność w odmierzaniu czasu, granica błędu mechanizmu kwarcowego wynosi bowiem zaledwie 10 sekund w skali miesiąca. Duża, czarna tarcza mieści poza cyframi i wskazówkami także chronograf i przydatny datownik w postaci małego okienka. Ochraniające ją szkiełko mineralne, dzięki wyjątkowej twardości i elastyczności odporne jest na pęknięcia i zarysowania, które często pojawiają się na najostrożniej nawet użytkowanym zegarku. Dzięki wodoszczelności na poziomie 100ATM w zegarku tym można swobodnie pływać a nawet nurkować na niskich głębokościach.

Szwajcarskie wykonanie połączone z tytanem to niemal niezwyciężona para. Jeżeli dołożymy do tego też oryginalny, atrakcyjny wygląd otrzymamy zegarek doskonały dla wszystkich tych, którzy oczekują od niego wytrzymałości, stabilności i funkcjonalności.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply