Oryginalny zegarek z datownikiem Festina Multifunction

29 stycznia 2018
ZEGAREK Z DATOWNIKIEM FESTINA MULTIFUNCTION F16849-1

Zegarki Festina większości kojarzą się z Hiszpanią. Rzeczywiście obecnie jest to firma z siedzibą w Barcelonie. Podkreślmy jednak, że pierwotnie jest to spółka szwajcarska, stojąca w jednym szeregu pośród producentów zegarków z takimi firmami jak Tissot czy Atlantic. Założona została bowiem w roku 1902 w La Chaux-de-Fonds. Z jednej strony w zegarkach Festina odnaleźć możemy wieloletnią tradycję, z drugiej natomiast nowoczesność i uniwersalizm. W zgodzie z tą zasadą skomponowane są również w trzy nowe modele tej firmy z kolekcji Multifunction: F16849-1, F16848-1 i F16849-2.

Zegarek męski w pełnym tego słowa znaczeniu

Każdy zegarek z datownikiem produkcji Festina z tej serii zaspokoić powinien wymagania każdego mężczyzny, tak pod względem parametrów jak i samego wyglądu. Ich przegląd zacznijmy od pasków. Mamy do wyboru skórzane lub parciane, a każdy nadaje zegarkowi nie tylko niecodziennego militarnego charakteru, ale również zapewniają komfort jego noszenia. Nie powodują bowiem obtarć i uczuleń. Na pasku w zegarkach Festina znajduje się też najczęściej spotykane w zegarkach zapięcie na sprzączkę ze stali, która w konkretnych modelach ponadto może być wzbogacona o drugą szpilę. Zamontowany w zegarkach serii Multifunction pasek tworzy zawsze znakomitą kompozycję w połączeniu z czarnymi, wyrazistymi tarczami. Chronione są one przez mineralne szkiełko, mające piąty stopień twardości w skali Mohsa. Taki poziom twardości jest wystarczający, aby chronić szkiełko przed zarysowaniami i pęknięciami.

 

Zegarek z datownikiem

Cechą charakterystyczną tych zegarków Festina są trzy dodatkowe tarcze znajdujące się tarczy głównej przypominające chronograf. Jest to nietypowa forma datownika, który ukazuje odpowiedni dzień miesiąc i tygodnia. Szczególnie ciekawe jest tu ukazana ta druga opcja, która ma formę łuku i umiejscowiona jest na dole tarczy. Co istotne te zegarki z datownikiem ustawić wystarczy tylko raz, bo producent zapewnia nas, że przy zmianie dnia miesiąca oraz tygodnia zegarek nigdy się nie pomyli.

Dokładny kwarcowy mechanizm

Zegarek to nie tylko element naszej biżuterii, ale także dodatek praktyczny. Oprócz wyglądu równie ważne są w związku z tym jego parametry techniczne. Zacznijmy od mechanizmu, który w tych modelach zegarków męskich Festina jest kwarcowy, zasilany dzięki impulsowi elektrycznemu ze znajdującej się w jego wnętrzu baterii. Co to oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim ogromną dokładność w odmierzaniu czasu. Granica błędu wynosi tu bowiem zaledwie 10 sekund w skali miesiąca.

Zegarki na co dzień

Przeznaczeniem zegarków Festina z kolekcji Multifunction jest użytek codzienny. Zegarki męskie tej firmy są w pełni uniwersalne, co oznacza, że doskonale będą one wyglądać na ręku mężczyzny w pracy czy spotkaniach towarzyskich. Pokazanie się w jednym z modeli zegarków Festina Multifunction w towarzystwie rodziny, przyjaciół, a nawet szefa musi budzić i oczywiście budzi uznanie, ponieważ świadczą o naszym dobrym guście.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply